Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Tekst i zdjęcia: Jakub Sroka (kliknij tutaj, aby zobaczyć galerię)

Dnia 15 listopada 2014r. grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku wraz z katechetą, ks. Stanisławem Stachoniem wzięła udział w obchodach setnej rocznicy narodzin bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.Uroczystej Mszy św. z okazji setnej rocznicy śmierci dziewicy i męczennicy przewodniczył abp Józef Kowalczyk. W homilii emerytowany metropolita gnieźnieński prosił młodzież, by broniła czystych serc, godności, uczciwości i rodziny. Uczestniczyliśmy również w spotkaniu z twórcami i aktorami pierwszego filmu fabularnego pt.: „Karolina”. Reżyser przedstawił nam kulisy powstawania tego filmu oraz przybliżył nam świadectwo życia bł. Karoliny. Po południu wzięliśmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny w wałrudzkim lesie. W obchodach tego wydarzenia wzięło udział półtora tysiąca młodych z całej Polski.

Więcej informacji na temat wydarzeń na stronie: http://www.niedziela.pl/artykul/12523/Mlodziez-z-calej-Polski-pielgrzymowala-do

Żywot bł. Karoliny na stronie: http://sanktuariumzabawa.pl/index.php/pl/zywot-bl-karoliny

Sunday the 19th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews