Logo parafii

Parafia pw. NMP Matki Kościoła i sanktuarium św. Jakuba Starszego Ap. w Brzesku

II Edycja Rodzinnego Pielgrzymowania - 2022

26.03.2022 - I etap rodzinnego pielgrzymowania Beskidzką Drogą św. Jakuba

Rodzina Jakubowa z Brzeska wyrusza w drogę…

„Wyjdź z Twojej ziemi Apostoł Jakub na Ciebie czeka” po zimowej przerwie przyszła pora by wyruszyć na szlak i tym samym rozpocząć kolejną edycję rodzinnego pielgrzymowania. W tym roku naszym celem stała się Beskidzka Droga Świętego Jakuba.

26 marca o godzinie 7.00 wyjechaliśmy z naszego Sanktuarium ponad stu osobową grupą na jakubowy szlak. Miło było zobaczyć pielgrzymów, którzy po zimowej przerwie pojawili się znowu oraz tych których pierwszy raz dołączyli do naszego pielgrzymowania. Bardzo różnorodna była paleta osobowości: wytrawni wiekiem pielgrzymi, młode małżeństwa, młodzież oraz dzieci. Na ten dzień stali staliśmy się jedną wielką rodziną połączoną przez św. Jakuba. Rozpoczęliśmy Eucharystią w kościele Narodzenia NMP w Piwnicznej Zdroju, której przewodniczył duchowy opiekun rodzinnego pielgrzymowania ks. Marcin Gazda. Na koniec tamtejszy ks. Proboszcz Krzysztof Czech pobłogosławił nas na rozpoczęcie drogi.

Pogoda tego dnia była wręcz wymarzona. Ciągnąca się wzdłuż rzeki Poprad trasa, skąpana w wczesno wiosennym słońcu stwarzała niesamowitą atmosferę pielgrzymowania. Naszym oczom nie umknął żaden szczegół, gdyż o walorach tego miejsca oraz interesujących miejscach opowiedział nam wyjątkowy gość naszego pielgrzymowania pan Grzegorz Pisarzyk, przewodnik turystyczny, caminowicz oraz pasjonat Beskidzkiej Drogi Świętego Jakuba. Celem naszego tego etapu było dojście do ołtarza papieskiego znajdującego się przy Diecezjalnym Domu Pielgrzyma Opoka w Starym Sączu. Tam czekał na nas ciepły poczęstunek oraz kolejna okazja, by posłuchać opowieści pana Grzegorza, który zapoznał nas z prowadzonym przez siebie blogiem, gdzie możemy znaleźć różne opowieści i legendy dotyczące pielgrzymowania drogami św. Jakuba.

Na samym końcu odbyła się ceremonia wręczenia paszportów, których nowa wersja została przygotowana na tegoroczną edycję rodzinnego pielgrzymowania. Szczęśliwi i pełni wrażeń powróciliśmy, ufając że za miesiąc powrócimy tu znów, by w dalszym ciągu podążać szlakiem muszli do Grobu Apostoła.

 

I etap rodzinnego pielgrzymowania – 26.03.2022 r.

W celu zapisania preferencji Użytkownika ustawienia dostępności zapisywane są w przeglądarce na tym urządzeniu.

Tryb wysokiego kontrastu
Alternatywny tryb wysokiego kontrastu
Rozmiar tekstu
Czcionka dla osób z dysleksją