Logo parafii

Parafia pw. NMP Matki Kościoła i sanktuarium św. Jakuba Starszego Ap. w Brzesku

Katechizacja przedmałżeńska w parafii

KATECHIZACJA PRZEDMAŁŻEŃSKA – NARZECZENI U ŚW. JAKUBA

Katechizacja przedmałżeńska weekendowa „Narzeczeni u św. Jakuba” to cykl spotkań, w ramach bezpośredniego przygotowania do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, w trakcie których narzeczeni poznają bliżej tematykę związaną z teologią małżeństwa, z etyką przyszłego życia małżeńskiego, z tym jak wygląda liturgia w trakcie przyjmowania sakramentu małżeństwa oraz wyjaśniona zostanie treść przysięgi małżeńskiej.

Katechizacja ta podzielona będzie na spotkania odbywające się w formie wykładów, a także w formie warsztatów prowadzonych przez doświadczonych małżonków. Połączona jest ona z dniem skupienia dla narzeczonych, która zakończy się możliwością spowiedzi oraz Eucharystią. Na zakończenie katechizacji, każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie ukończenia tej katechizacji, które będzie przedstawiał później w kancelarii parafialnej księdzu, gdzie będzie zawierany sakrament małżeństwa.

Ofiara za udział w katechizacji przedmałżeńskiej wynosi 300 złotych od pary i związana jest z pokryciem kosztów związanych z jej organizacją.

W ramach katechez nie są prowadzone wizyty w poradni rodzinnej. Te spotkania należy zaplanować w innym terminie.

Osoby nie mające dnia skupienia powinny odbyć taki dzień najlepiej na dwa miesiące lub miesiąc przed planowanym ślubem. W parafii św. Jakuba w Brzesku Dni Skupienia odbywają się zawsze w drugą niedzielę miesiąca. Do Poradni Rodzinnej działającej w naszej parafii narzeczeni proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie udziału w spotkaniu telefonicznie do p. Celiny Hebda, tel. 609 490 050.

terminy na 2024 rok

W celu zapisania preferencji Użytkownika ustawienia dostępności zapisywane są w przeglądarce na tym urządzeniu.

Tryb wysokiego kontrastu
Alternatywny tryb wysokiego kontrastu
Rozmiar tekstu
Czcionka dla osób z dysleksją