Logo parafii

Parafia pw. NMP Matki Kościoła i sanktuarium św. Jakuba Starszego Ap. w Brzesku

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

1.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.00, Droga Krzyżowa w piątki o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. W kaplicy szpitalnej o 15.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest ofiara na wystrój Grobu Pańskiego, Ciemnicy i całoroczny wystrój kościoła

2.    Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, po każdej Mszy św., ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć Ogólnopolski Fundusz Misyjny – Ad Gentes.

3.    W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wotywa o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 17.00, w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. W pierwszą sobotę Wotywa o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej.

4.    W poniedziałek różaniec o świętość rodzin o g. 7:30. We wtorek różaniec za dzieci i młodzież o 7:30, różaniec sanktuaryjny o godz. 16.15. W środę różaniec za Ojczyznę o 7.30. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych. W czwartek różaniec za powołanych i o nowe powołania o 7:30, Godzina Święta od 23.00 do północy w kościele św. Jakuba.

5.    Wolontariuszki Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne i paschaliki, w ciągu tygodnia będą wystawione w kościele św. Jakuba przy skarbonie Caritas i tam będzie je można także nabyć wrzucając ofiarę do skarbony.

6.    We środę Mszą świętą o godz. 18.00 młodzież z klas 8 z naszej parafii wraz z rodzicami rozpocznie bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, który będzie miał miejsce 4 marca o godzinie 18.00. Prosimy o otoczenie modlitwą młodzież.

7.    Parafia organizuje wyjazd na Wielkopostny Dzień Skupienia dla członków Grup Modlitewnych Świętego o. Pio. Spotkanie odbędzie się w sobotę 2 marca w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu i będzie połączone z dziękczynieniem za 25. lat istnienia Grupy przy Bazylice Nowosądeckiej. Początek spotkania o godz. 10.30 zakończenie o 16.00. Zapisy w kancelarii i w zakrystii do czwartku włącznie.

8.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Piotr Cebula – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Tarnowskiej.

9.    W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.

10. SPOTKANIA:

·              Poniedziałek – Scholka o 17:00, ministranci o g. 16:30, lektorzy i ceremoniarze o 18:45; Studium Biblijne o g. 19:00;

·              Środa – chór parafialny o 19:00;

·              Czwartek - aspiranci o g. 16:00 w kościele;

·              Duszpasterstwo Młodych – g. 19:30 w sali na plebanii;

·              Sobota – Wojownicy Maryi w kaplicy szpitalnej o g. 6:00;

11. W piątek w naszej parafii rozpocznie się o godz. 18:00 w Auli Chrystusa Króla pierwsza w tym roku edycja Katechizacji Przedmałżeńskiej połączona z Dniem Skupienia, w której weźmie udział 65 par narzeczonych.

12. Przypominamy o organizowanej przez parafię w dniach od 31 maja do 2 czerwca br. pielgrzymce szlakiem sanktuariów sudeckich. W programie: Bardo, Kłodzko, Polanica, Wambierzyce, Świdnica, Zamek Książ, Krzeszów i Adrspah – skalne miasto. Cena pielgrzymki wraz z ubezpieczeniem, noclegami, wyżywieniem, opieką przewodników i autokarem 1250 zł od osoby. Zapisy na pielgrzymkę do 2 marca w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania wraz z wpłatą zaliczki 400 zł. Jest jeszcze wolnych 20 miejsc, które czekają na pielgrzymów. Przy zapisie na pielgrzymkę potrzebny będzie dowód osobisty. Szczegółowe informacje na plakatach z programem i u księdza Łukasza. Serdecznie zapraszamy do skorzystania i wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

13. Siostry Służebniczki z Pl. Kazimierza Wlk. informują, że jest jeszcze kilka miejsc wolnych do prowadzonego przez nich Przedszkola im s. Leonii. Zapisy na rok szkolny 2024/25 do końca marca u Sióstr przy Pl. Kazimierza Wlk.12.

14. Kino „Planeta” w Brzesku, zaprasza na kolejne bardzo ciekawe i wartościowe filmy: w tym tygodniu The Chosen – czwarty sezon odcinki 1 i 2, oraz od piątku „Powołany 2”. Szczegóły na stronie kina.

15. Z naszej parafii w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: + Marian Sobol z ul. Browarnej, + Krystyna Durda z ul. Głowackiego, + Bernadeta Jeziorek z pl. Kazimierza W., której pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.00 w k-le parafialnym oraz +Maria Gardziel z ul. Kościuszki, której pogrzeb będzie w środę o 14.00 w kościele Miłosierdzia, natomiast w tym tygodniu poza parafią odprawiane są Msze św. za zmarłych: +Janusza Kordę, +Józefa Cichostępskiego, +Jadwigę Małek, +Kazimierza Brożka, +Mariana Kotlarza, +Edwarda Michałczyka, +Tomasza Martynę, +Stanisława Dudę, +Stanisława Zająca. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

W celu zapisania preferencji Użytkownika ustawienia dostępności zapisywane są w przeglądarce na tym urządzeniu.

Tryb wysokiego kontrastu
Alternatywny tryb wysokiego kontrastu
Rozmiar tekstu
Czcionka dla osób z dysleksją