Logo parafii

Parafia pw. NMP Matki Kościoła i sanktuarium św. Jakuba Starszego Ap. w Brzesku

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26 maja 2024 r.

1.   Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej, dzisiaj także odpust w Okocimiu.

2.   Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w dni powszednie o godz. 17.30 w niedziele o 17.00. W środę nowenna połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych. W piątek zakończenie nabożeństw majowych. W tym dniu dzieci, które uczestniczyły systematycznie na nabożeństwach w kościele i przy kapliczkach niech przyniosą swoje plansze i odbędzie się losowanie nagród. Natomiast w środę kapłani udadzą się z błogosławieństwem do uczestników nabożeństw majowych przy kapliczkach na terenie parafii. Dlatego prosimy, aby do wtorku zgłosić w kancelarii lub w zakrystii miejsce i godzinę majówki.

3.   W czwartek /30.05./ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. Msze św. w tym dniu w naszej Farze będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, uroczysta suma połączona z procesją ulicami miasta będzie o godz. 10.30. Eucharystii będzie przewodniczył neoprezbiter ks. Szymon Cabak, który odbywał u nas praktykę diakońską. Będzie to jego Msza prymicyjna w naszej parafii. Procesja przejdzie ulicami: wyjdziemy z kościoła w kierunku Rynku, następnie ulicą Kościuszki, Jagiełły, Ogrodową na Pl. Kazimierza Wlk. Na procesję zapraszamy niosących sztandary, feretrony dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców z dzwonkami oraz dzieci komunijne. Serdecznie prosimy o opiekę nad dziećmi sypiącymi kwiaty i dzwoniącymi dzwonkami nasze czcigodne Siostry Służebniczki. Po procesji Msze św. będą jeszcze o godz. 16.00 i 19.00. O godz. 17.00 nabożeństwo majowe bez procesji. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 w kościele Ducha Św. i o 12.00 w kościele parafialnym. Składka w tym dniu tradycyjnie przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne, do tej składki, jak to było w roku ubiegłym, chcemy dołożyć jeszcze jeden cel, a mianowicie pokrycie kosztów budowy ołtarzy na Boże Ciało.  Co roku ołtarze budują i finansowały poszczególne grupy parafialne, jest to dla nich duże obciążenie, z ołtarzy korzystamy wszyscy i są one także zewnętrznym wyrazem naszej wiary w Eucharystię. Dlatego prosimy, aby wszyscy dołączyli się przez swoje ofiary do budowanych ołtarzy. Przypominamy o skontaktowaniu się Róż odpowiedzialnych za ołtarze z księdzem opiekunem poszczególnego ołtarza.

4.      Trwa nowenna przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzisiaj modlitwy nowennowe po Mszy św. o 7.30, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00. W sobotę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe podczas procesji po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.30. W niedzielę procesja eucharystyczna o godz. 10.30 i o godz. 17.00.

5.      Spotkania modlitewne i formacyjne:  

· Poniedziałek - ministranci o 16.30, lektorzy i ceremoniarze po Mszy św. wieczornej; Studium Biblijne o godz. 19:00;

· Wtorek – egzamin przed bierzmowaniem klas VII: SP nr 3 kl. VII B g. 14:30; VII A g. 15:00; VII C g. 15:30; VII D g. 16:00; SP nr 1 g. 16:30

·                                   Czwartek – Godzina Święta od 23.00 do północy w sanktuarium św. Jakuba.

·                                   Piątek – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne o godz. 18.00..

· Sobota – Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej. Spotkanie Rejonowe Wojowników Maryi w Kaplicy Szpitalnej o godz. 6:00.

· Przyszła niedziela jest obchodzona, jako Dzień Dziękczynienia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.

6.      W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

·      Dzisiaj św. Filipa Neri i dzień Matki. Z okazji DNIA MATKI, nasza scholka dziecięca „Serduszka Uwielbienia” przygotowała specjalny program dla wszystkich mam, który zaprezentuje dzisiaj po odśpiewaniu litanii loretańskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy na godz. 17.00, w Waszych intencjach będzie także ofiarowane nabożeństwo majowe.

·      Wtorek – bł. Stefana Wyszyńskiego

·      Środa – św. Urszuli Ledóchowskiej

·      Piątek – święto Nawiedzenia NMP

·      Sobota – św. Justyna, męcz.

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

7.        Zostało jeszcze kilka miejsc na organizowane przez naszą Świetlicę św. Jakuba wakacyjne półkolonie. Szczegóły na plakatach, zapisy na Świetlicy w Domu Katechetycznym od poniedziałku do piątku od godz. 13.00 do 17.00.

8.        Dostępnych jest kilka miejsc na orgaznizowaną przez Odnowę w Duchu Świętym i Ks. Krzysztofa pielgrzymkę do Medjugoria w dniach 10-17 sierpnia. Zapisy i szczegóły u ks. Krzysztofa

9.        Z czwartku na piątek wyrusza parafialna pielgrzymka szlakiem sudeckich Sanktuariów. Zbiórka dla wyjeżdżających pod Domem Katechetycznym o 2:00 w nocy i wyjazd w stronę Sudetów.

10.   W sobotę, 8 czerwca, odbędzie się 18. Pielgrzymka Apostolatu Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej. Parafia organizuje wyjazd, zapisy do czwartku w kancelarii, szczegóły u ks. Romana.

11.   Trwają zapisy na Katechizację Przedmałżeńską połączoną z Dniem Skupienia. Rozpoczęcie katechizacji 7 czerwca. Natomiast w kancelarii trwają zapisy na koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Rzeszowie w Boże Ciało jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

12.   Jak co roku, nasza parafia organizuje wyjazd na Diecezjalne Święto Rodziny do Starego Sącza, które odbędzie się 16 czerwca. W tym roku będziemy wspominać 25 rocznicę pobytu Jana Pawła II w Starym Sączu. Zapisy w kancelarii i w zakrystii, koszt symboliczne 10 zł. Resztę kosztów pokryje parafia.. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich z rodzinnego pielgrzymowania.

13.   W przyszłą niedzielę ofiara do puszek będzie można wesprzeć uczelnie katolickie w Polsce.

14.   Dzisiaj na zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy na stoisko pod chórem, znajdziemy tam dzisiaj bardzo wiele ciekawych książek oraz innych rzeczy w nadzwyczajnie niskiej cenie, a jeśli ktoś nie jest przygotowany to jest możliwość na zeszyt i jeszcze jedna informacja: do środy w kinie Planeta będzie grany film Wolni. Podróż do wnętrza. Godziny sensów na stronie kina i na plakatach w przedsionku. Zachęcamy, film godny obejrzenia.,

15.   Z naszej wspólnoty parafialne do wieczności odeszły + Danuta Policht z ul. Browarnej, której pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 14:00 w kościele parafialnym i + Maria Obal z ul. Browarnej, której pogrzeb będzie we wtorek o g. 11.00 w kościele parafialnym. Natomiast w tym tygodniu poza parafią odprawiane są Msze św. za śp.: +Henryka Iskrę, +Andrzeja Biedę, +Henryka Michtę, +Wiesława Stańczyka, +Kazimierz Drużkowskiego, +Wojciecha Płachcińskiego, +Stanisława Barteckiego. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

W celu zapisania preferencji Użytkownika ustawienia dostępności zapisywane są w przeglądarce na tym urządzeniu.

Tryb wysokiego kontrastu
Alternatywny tryb wysokiego kontrastu
Rozmiar tekstu
Czcionka dla osób z dysleksją