☀️ 🌙 🧏‍♂️

Parafia pw. NMP Matki Kościoła i sanktuarium św. Jakuba Starszego Ap. w Brzesku

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023 r.

Dzisiaj, w duchowej łączności z Diecezjalną Pielgrzymką Trzeźwościową do Szczepanowa i Diecezjalnym Dniem Modlitw o Trzeźwość, modlimy się za tych wszystkich, którzy borykają się z problemem alkoholowym oraz za rodziny alkoholików, polecając te intencje patronowi ładu moralnego – św. Stanisławowi ze Szczepanowa.

We wtorek różaniec za dzieci i młodzież o 7:30, a o 16:15 różaniec sanktuaryjny.

W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 17.30, po niej Msza św. w int. nowennowych.

W czwartek różaniec o powołania i za powołanych do służby Bożej o 7:30

W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

• Środa – św. Wincentego a Paulo.

• Czwartek – św. Wacława, męcz. i Godzina Święta od 23.00 do północy.

• Piątek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała i Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne o godz. 18.00.

• Sobota – św. Hieronima, kał. i dokt. Kośc.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec w naszej świątyni 
w niedzielę o godz. 18.30, a w dni powszednie o 17.30.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

SPOTKANIA:

• Poniedziałek – Ministranci o 17.00, Lektorzy i Ceremoniarze godz. 18.45. Gratulujemy nowo przyjętym do grona ceremoniarzy diecezji tarnowskiej, naszym ceremoniarzom: Szymonowi Gaczołowi i Szymonowi Śliwińskiemu. Studium Biblijne w Sali na plebanii o godz. 19:00.

• Środa – chór parafialny o godz.19:00 w Domu Katechetycznym. Zachęcamy i zapraszamy nowe osoby, które poprzez śpiew pragną ubogacić liturgię w naszym kościele;

• Czwartek – kandydaci na ministrantów o godz.16:00, przez rodziców, zapraszamy chłopców 
z klasy drugiej, trzeciej oraz starszych. Kandydaci do bierzmowania z klas 8 o godz. 17.00 
w Auli Chrystusa Króla.

• Piątek - Duszpasterstwo Młodych godz. 19.30

W czwartek zapraszamy dzieci od najmłodszych do 7 klasy włącznie, które chciałyby śpiewać w scholii dziecięco – młodzieżowej. Spotkanie rozpocznie się o 16:45 w Domu Katechetycznym i będzie trwało do 17:40.

W ciągu tygodnia, w naszym kościele, zostały wydłużone godziny dyżurów w konfesjonale. Szczegółowy rozkład spowiedzi będzie wywieszony w gablotach oraz na stronie internetowej i FB parafii.

W sobotę, 30 września, na Placu Kazimierza odbędzie się Piknik organizowany przez Cech Rzemiosł w Brzesku zatytułowany „Rzemieślnikiem możesz być i Ty”. Piknik rozpocznie się o 14.00, przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci oraz poczęstunek.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie oraz do Markowej, gdzie miała miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów. Wyjazd w sobotę (30.09.) o godz. 7.00 spod Domu Katechetycznego. Koszt 80 zł., zapisy do poniedziałku włącznie w kancelarii.

Wczoraj zakończył się V Bieg św. Jakuba – Brzeska Dycha. Serdecznie dziękujemy za materialne wsparcie tego sportowego wydarzenia Zarządowi Województwa Małopolskiego, Władzom Samorządowym Brzeska i Powiatu, wszystkim sponsorom: przedsiębiorstwom i osobom prywatnym. Dziękujemy za zabezpieczenia trasy przez Policję i Ochotniczą Straż Pożarną. Na ręce p. Jana Chrabąszcza dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, a w szczególny sposób koordynatorowi tego wydarzenia ks. Marcinowi Natonkowi. W Biegu wzięło udział ponad trzysta osób dorosłych i prawie dwieście dzieci.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej jest wyłożona na stolikach oraz można ją nabyć u ministrantów i w zakrystii. Zapraszamy także do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego po Mszy św. o 9:00 i 10:30.

Od 1 października rozpoczyna się Odpust Różańcowy w Bochni, szczegóły na plakatach.

Na internetowej stronie parafii oraz tablicach ogłoszeń można zapoznać się z przydziałem czynności duszpasterskich poszczególnych księży w naszej parafii.

Brzeskie Amazonki oraz Szpital Powiatowy w Brzesku, zapraszają kobiety nas badanie USG piersi w sobotę od 8.00 do 13.00 w pracowni USG w szpitalu.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. + Krystyna Gurgul z ul. Mościckiego. Poza parafią w tym tygodniu odprawiane będą Msze św. za zmarłych: +Kazimierę Ropek, +Janusza Hołde, +Annę Duch, +Marię Obal, +Józefę Jajeśnice, +Irenę Ćwioro i +Adelę Borzęcką. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.