Logo parafii

Parafia pw. NMP Matki Kościoła i sanktuarium św. Jakuba Starszego Ap. w Brzesku

Podsumowanie 2021 roku

PODSUMOWANIE ŻYCIA DUSZPASTERSKIEGO I MATERIALNEGO PARAFII NMP MATKI KOŚCIOŁA I ŚW. JAKUBA AP.W BRZESKU – 2021 r.
Na ile wzrastaliśmy duchowo, ile było dni szczęśliwych czyli tych, które przyniosły szczęście dla ducha, czy korzystaliśmy z propozycji duszpasterskiej minionego roku by ubogacić się duchowo i umocnić wiarę – to pytania, które stawiamy sobie co roku podsumowując kolejny rok duszpasterski.

Statystyka Parafialna

W katechizacji przedmałżeńskiej (kurs przedmałżeński) podczas dwóch sesji  wzięły udział 154 osoby. Odpowiedzialnym za organizację Kursu, Dni Skupienia dla Narzeczonych oraz za Poradnię  jest ks. K. Misiaszek.

Porania dla narzeczonych i małżonków przyjęła: I spotkanie 66 osób, II spotkanie 62 osoby i III spotkanie 62 osoby.

Świetlica parafialna – W świetlicy codziennie od 14.00 do 18.00 gromadzi się kilkanaście dzieci. Funkcjonowanie Świetlicy jest prowadzone przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Brzesku. Wychowawcami w Świetlicy są ks. mgr Marcina Gazda, mgr Paula Brożek i mgr Sabina Wąsikiewicz.

Caritas – w roku 2021 udzielił pomocy potrzebującym z parafii i Miasta na kwotę 128 127 zł. Na pomoc poszkodowanym w różnego rodzaju kataklizmach do puszek zebrano 23 500 zł. Kuchnia dla ubogich prowadzona jest wspólnie z Urzędem Miejskim Brzesku. Parafialny Zespół Caritas tworzy 10 wolontariuszek.

Dziewczęca Służba Maryjna do której należy 8 dziewczynek, prowadzone przez s. Barbarę Góra.

Młodzieżowy Wolontariat Misyjny 10 osób.

Liturgiczna Służba Ołtarza: aspirantów (2) , ministrantów(30), lektorów (55), ceremoniarzy(3). Odpowiedzialni za aspirantów i ministrantów ks. M. Gazda, za lektorów i ceremoniarzy ks. M. Byś.

Pięciu Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii w niedzielę i święta zanoszą Komunię św. do ok. 10 chorych.

W dekanacie brzeskim jest 197 ministrantów, 241 lektorów, 23 ceremoniarzy i 36 szafarzy Eucharystii.

Parafialny Klub Sportowy „KS JAKUB” – do Klubu należą ministranci i lektorzy. W Klubie można się realizować w piłce nożnej, turystyce pieszej i rowerowej oraz w narciarstwie. Klub ma do dyspozycji siłownię która funkcjonuje w piwnicach plebanii. Odpowiedzialny ks. M. Gazda, prezes Klubu p. Tomasz Mikuliński.

Czytelnictwo: parafia prenumeruje i rozprowadza następujące tytuły czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Wiara Patriotyzm i Sztuka(WPiS), Misje Dzisiaj, Kościół nad Uszwicą, Idźmy do Józefa, Królowa Różańca Świętego, Dobre Nowiny, Wzrastanie. Dla dzieci: Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra.

Rozliczenie finansowe

W celu zapisania preferencji Użytkownika ustawienia dostępności zapisywane są w przeglądarce na tym urządzeniu.

Tryb wysokiego kontrastu
Alternatywny tryb wysokiego kontrastu
Rozmiar tekstu
Czcionka dla osób z dysleksją