Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

W naszej parafii Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej jest obecna od 1957r.- wówczas jak czytamy w kronikach poświęcono sztandar Niepokalanej, który niestety uległ zniszczeniu.

Odrodzenie tego ruchu nastąpiło 03 listopada 1994 r.- gdy proboszczem był ks. Zygmunt Bochenek. Niestety działalność ruchu z czasem zamarła. W styczniu 2008r. ks. proboszcz Józef Drabik wprowadził stałą formację. Chętni przez rok uczęszczali na nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, słuchali Katechez i tak przygotowywali się do odpowiedzialnego przynależenia do Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej, którego opiekunem został ks. Kazimierz Kuman. Po rocznej formacji 03 stycznia 2009r. odbyły się wybory. W tajnym głosowaniu dokonano wyboru Zarządu Wspólnoty. Wybory odbyły się w obecności 21 członków oraz Asystenta Kościelnego Janusza Tadela.

Prezesem została Helena Filip

V-ce prezesem Barbara Folmer

Sekretarzem Zofia Podgórska

Ekonomem Maria Jachna

Doradcami Henryka Grzebieniarz

Cecylia Zydroń

Maria Rudnik

17 stycznia 2010 r. podczas specjalnej Eucharystii ks. Biskup Władysław Bobowski poświęcił nowy sztandar naszego parafialnego Rycerstwa.

Obecnie Stowarzyszenie MI liczy ponad 60 osób, które spotykają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 7.30 na wspólnym różańcu i Eucharystii o godzinie 8.00. Po Mszy Świętej zebrani członkowie Rycerstwa uczestniczą w spotkaniu formacyjno- organizacyjnym z udziałem księdza Opiekuna, którym teraz jest ks. Waldemar Cieśla.

Członkowie brzeskiego Rycerstwa Niepokalanej uczestniczą w nabożeństwach fatimskich z figurą Matki Bożej Fatimskiej od 13 maja do 13 października. Wyróżniają ich niebieskie chusty i białe lampiony. Wyjeżdżają na ogólno diecezjalne spotkanie modlitewne oraz rekolekcje do Niepokalanowa i Ciężkowic. Dużą pomocą w formacji wspólnoty jest lektura miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.


Rycerze Niepokalanej mogą zyskać odpusty zupełne pod zwykłymi warunkami w następujących dniach:
- w dniu oddania się Niepokalanej
- 11 lutego (rocznica objawienia się Matki Najświętszej w Lourdes)
- 25 marca (uroczystość Zwiastowania Pańskiego)
- 13 maja (rocznica objawienia się Matki Bożej w Fatimie)
- 15 sierpnia (uroczystość Wniebowzięcia NMP)
- 4 października (uroczystość św. Franciszka)
- 16 października (rocznica założenia MI)
- 27 listopada (rocznica objawienia Cudownego Medalika)
- 8 grudnia (uroczystość Niepokalanego Poczęcia).

Akt oddania się Niepokalanej
(św. Maksymiliana)


O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza, Ty, której Bóg cały porządek miłosierdzia powierzyć raczył, ja, niegodny grzesznik, rzucam się do stóp Twoich, kornie błagając, abyś mnie całego i zupełnie za rzecz i własność swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną, wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała, i z całym mym życiem, śmiercią i wiecznością, cokolwiek Ci się podoba. Użyj także, jeżeli zechcesz, mnie całego, bez żadnego zastrzeżenia, do dokonania tego, co o Tobie powiedziano: "Ona zetrze głowę twoją", jako też: "Wszystkie herezje samaś zniszczyła na całym świecie", abym w Twoich niepokalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do zaszczepienia i jak najsilniejszego wzrostu Twej chwały w tylu zbłąkanych i obojętnych duszach, a w ten sposób do jak największego rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego: albowiem gdzie Ty wejdziesz, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wypraszasz, przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski z Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają.
Dozwól mi chwalić Cię, Panno Przenajświętsza. Daj mi moc przeciw nieprzyjaciołom Twoim.

Sunday the 19th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews