Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Wspólnota Samarytańska

Grupa zrodziła się w ramach Towarzystwa Miłośników Ziemi Brzeskiej - Gryf oraz Związku Katolickich Lekarzy Polskich oddział w Brzesku.
Inicjatorem był doktor Andrzej Małysa. W roku 1996 zaczęła stawiać pierwsze kroki. Kilku młodych ludzi odwiedzało starsze, chore osoby w miejscu ich zamieszkania. W tym też czasie trwały poszukiwania drogi dotarcia do najbardziej potrzebujących oraz szukanie wolontariuszy. Odbywały się też kursy, szkolenia z zakresu pielęgnacji i towarzyszenia chorym oraz samotnym.
Od 1997 roku Wspólnota Samarytańska, spotykała się w kawiarence "Karolinka" przy parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku. Opiekunem duchowym w tym czasie był ks. Stanisław Łaś.
Wolontariusze zarówno młodzi jak i starsi odwiedzali też starszych w szpitalu. Przez kilka lat prezesem Wspólnoty była Magdalena Wolak. Obecnie obowiązki prezesa pełni pani Maria Kwiatek. Obecnie opiekunem duchowym jest ks. Józef Waśko - kapelan szpitala.
Aktualnie oprócz comiesięcznych spotkań w Domu Katechetycznym organizowane są pielgrzymki do różnych sanktuariów /dwa razy w roku/. 
Do Wspólnoty Samarytańskiej może należeć każdy, kto chce, przede wszystkim swoją obecnością i różnymi talentami, nieść dobro innym, według słów św. Pawła Apostoła: "większa radość jest w dawaniu aniżeli w braniu".

Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w działalność tej Wspólnoty!

Monday the 27th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews