Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku

Spis treści

 

CUD W COKEVILLE

Opowieść oparta na wydarzeniach, które rozegrały się w 1986 roku w amerykańskim miasteczku Cokeville w stanie Wyoming. Małżeństwo Youngów weszło wówczas na teren szkoły podstawowej i grożąc detonacją bomby, wzięło jako zakładników ponad setkę dzieci i nauczycieli. Niestety, sytuacja wymyka się spod kontroli. Bomba eksploduje w pomieszczeniu pełnym zakładników, lecz nikt z nich nie ginie i mimo obrażeń wszystkim udaje się uciec z budynku. Po fakcie wiele dzieci opowiada, że zawdzięcza życie interwencji aniołów.

 

BLASK TĘCZY

Nieśmiały ośmiolatek zostaje adoptowany przez optymistkę, której mąż nie jest zachwycony wyborem żony.

 

SZATA

Szata (1953) polski lektor. Rzymski Trybun Marcellus Gallio dowodził grupą która ukrzyżowała Jezusa Chrystusa. Podczas gdy Jezus umierał na krzyżu, żołnierze grali o jego szaty. Wygrał je Gallio. Szata ta była dla niego bez znaczenia, ale wielkim szacunkiem darzył ją jego niewolnik Demetriusz. Jednakże wkrótce trybuna zaczynają gnębić pewne pytania i wątpliwości, postanawia więc dowiedzieć się czegoś o człowieku którego ukrzyżował. Ale trudno jest uwierzyć, zwłaszcza w tamtych czasach...

 

ŁASKI PEŁNA

Refleksyjna opowieść o ostatnich dniach życia Maryi na Ziemi oraz o jej relacji z apostołem Piotrem. Mężczyzna nie jest pewien, czy potrafi podołać roli, jaką przydzielił mu Jezus. Wspólnota chrześcijańska znacznie się rozrosła, sięga już granic Azji Mniejszej. Spowodowało to wiele nieporozumień i trudności. Piotr martwi się, że nie zdoła ich wszystkich rozwiązać. Maryja dodaje mu otuchy, umacnia w duchu, a własnym przykładem pokazuje, jak działać, by uchronić Kościół przed rozpadem.

 

PROROCTWO

Proroctwo o Polsce, Proroctwo dla Polaków.SPOTKANIE

Film ten opowiada o niezwykłym spotkaniu, które miało miejsce w nietypowych okolicznościach. Szalejąca burza i padający deszcz spowodowały, że droga musiała zostać tymczasowo zamknięta, a piątka podróżników nie mając innego wyjścia, musiała się zatrzymać w pewnej knajpce o dziwnej nazwie "Jadłodajnia Ostatnia Szansa". Spotykają tam kogoś niezwykłego, a decyzja musi zostać podjęta... czy podejmą tę najwłaściwszą?

 

Bóg pokazał nam jakie są skutki grzechu aborcji - świadectwo

Świadectwo przedstawiciela grupy filmowców, którzy przygotowując film o aborcji w Austrii, spędzili noc w największej klinice aborcyjnej tego kraju. Podczas modlitwy, Bóg dał im poprzez obrazy poznać, jakie są skutki grzechu aborcji dla jednostki, narodu i całego świata. 

 

Mój dziadek zabijał nienarodzone dzieci - świadectwo

Wstrząsające świadectwo mężczyzny, którego dziadek był aborcjonistą. Choć przed śmiercią zdążył się nawrócić, okazało się, że jego dramat trwa nadal, a czyny, które popełniał, miały destrukcyjny wpływ na całą rodzinę. Świadectwo zostało wygłoszone podczas Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze, 15 października 2016 roku. 

 

 

 

 

Demony seksu - ks. Piotr Glas, egzorcysta

Grzechy przeciwko czystości sprowadzają najwięcej dusz do piekła - tę wstrząsającą prawdę przekazała Maryja bł. Hiacyncie w Fatimie. Ks. Piotr Glas tłumaczy, czym jest rzeczywistość wiecznego potępienia, czym są egzorcyzmy, a przede wszystkim ostrzega, iż grzechy przeciwko VI przykazaniu nie tylko zostawiają głębokie rany, ale są realną drogą wejścia szatana w życie człowieka. W filmie wykorzystano autentyczne nagrania audio z egzorcyzmów prowadzonych przez ks. Piotra Glasa.

 

 

Futomianie: "Potrawy wigilijne" cz.1/2

Nagranie przygotowane przez Zespół Obrzędowy Futomianie we własnym opracowaniu.
Przedstawienie otrzymało wyróżnienie na konkursie pt. "Podkarpacki stół wigilijny oraz obrzędy bożonarodzeniowe" organizowanym przez Samorząd Województwa Podkarpackiego 21 grudnia 2009r.
Więcej informacji na http://www.si.podkarpackie.pl/Zarzad/...


Futomianie: "Potrawy wigilijne" cz.2/2

Futomianie: "Wilijo" cz.1/2

Futomianie: "Wilijo" cz.2/2

 

10 powodów dla których chrześcijanin nie powinien obchodzić Halloween

Dlaczego Kościół katolicki sprzeciwia się świętowaniu Halloween? Czy rzeczywiście jest to poważne zagrożenie duchowe? Film precyzyjnie ukazuje odpowiedzi na te pytania.

 

Nie przeszkadzać Bogu

Film przedstawiający posługę charyzmatycznych kapłanów. Brazylijscy misjonarze w Warszawie - o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu ze Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia z Sao Paolo.

 

Czesław Michałek Pielgrzym

Szedł z Wadowic do Rzymu w I rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II — "Czesław Michałek Pielgrzym". Zobacz półgodzinny film dokumentalny pt. „Pielgrzym" o bezdomnym Czesławie, który podjął się heroicznego wyzwania!

 

Życie, przytul mnie

Obrazy z życia osób bezdomnych — "Życie, przytul mnie" — najnowszy dokument zespołu filmowego Cinema Albert Production działającego przy Kole Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

 

Pan od muzyki 

Clément Mathieu (Gérard Jugnot), bezrobotny nauczyciel muzyki przybywa na prowincję, aby objąć posadę w internacie dla "trudnej młodzieży". Tu ściera się z wrogością podopiecznych, ale najtrudniej jest mu przestawić się na ostrą dyscyplinę narzuconą przez dyrektora Rachina (François Berléand). Pan Mathieu postanawia zmienić reguły rządzące szkołą wprowadzając wychowanków w magiczny świat muzyki.

 

 

Bóg pokazał mi dlaczego warto podjąć duchową adopcję dziecka poczętego

Świadectwo Angeliki Ekiert o duchowej adopcji dziecka poczętego, które przekonało wielu o potrzebie modlitwy za dzieci zagrożone zabiciem, a tych, którzy już się modlą - umocni w postanowieniu.
Duchowa adopcja dziecka poczętego to inicjatywa polegająca na 9-miesięcznej modlitwie za poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone przez np. aborcję. Więcej na ten temat: www.duchowaadopcja.com.pl

 

 

180

Wstrząsający film, który ukazuje nasz relatywizm moralny i odkrywa prawdę o człowieku. Ważny głos w obronie życia poczętego i obronie Przykazań Bożych.

 

 

Świadectwo człowieka, który...

 

Filmowa zapowiedź franciszkańskich rekolekcji internetowych na Adwent 2014. Rekolekcje zatytułowane są "Szybko wolny", co właściwie jest pytaniem: czy jest możliwe szybko stać się wolnym?
Rekolekcje prowadzi o. Tomasz Pawlik, franciszkanin, od lat zajmujący się terapią osób uzależnionych w ośrodku w Chęcinach, Połańcu i Kielcach. Rozważania oglądać można będzie codziennie od I Niedzieli Adwentu (30 listopada) do Narodzenia Pańskiego (25 grudnia) na stronie http://www.franciszkanie.tv
Produkcja i realizacja: FranciszkanieTV

 

 

Bóg cudów

Film możesz kupić tutaj http://sklep.jakubwydawnictwo.com/ind... Profesjonalnie przetłumaczona wersja z polskim lektorem lub napisami jest już do kupienia w sklepach, cena to jedynie 25 zł.

Otaczają nas Boże cuda, które wiele nam o Nim mówią. Dzięki stworzeniu doświadczamy przebłysku Jego mocy, mądrości, majestatu i troski. Stworzenie przemawia do tych, którzy chcą słuchać...
Dołącz do nas w niezwykłej podróży odkrywającej dzieło Stworzyciela i to, co Jego stworzenie objawia na temat Jego charakteru. Przyjrzyj się niewyobrażalnej wielkości wszechświata i zastanów się nad zdumiewającą ilością energii znajdującej się w całej materii.
Zbadaj niezbędną dla każdego organizmu wytworną molekułę wody i odkryj, w jaki sposób Bóg łączy te molekuły, by uformować piękne, symetryczne kryształki śniegu. Zapoznaj się z niewiarygodną złożonością DNA i tym, jak wspaniałą pracę musi wykonać maleńkie nasionko, by stać się rośliną.
Ptak -- niebywale funkcjonalny, przystosowany do lotu organizm, motyl - owad powstający z poczwarki, te i wiele innych cech stworzenia przedstawiono w tej, zachwycającej nasze oczy, prezentacji.
„Bóg cudów" to zapierająca dech w piersiach podróż po widzialnych i niewidzialnych wspaniałościach Bożego stworzenia. Opowiada również o jednym z najwspanialszych Bożych cudów -- darze zbawienia i odkupienia życia!
Rozgłaszajcie Jego chwałę... Jego cuda - wśród wszystkich ludów! (Ps 96:3)

http://www.stworzenie.org/
http://www.inteligentny-projekt.pl/

 

 

Bakhita - dziecko szczęścia

Film Giacomo Campotiego jest zapisem życia św. Józefiny Bakhity. To dramatyczna opowieść o wierze, nadziei, poświęceniu i miłości ofiarowanej w imię Jezusa nawet tym, którzy stali się przyczyną cierpienia.

 

 
Jan Paweł II - Człowiek który zmienił świat


Film dokumentujący historię życia Jana Pawła II - od dzieciństwa w podkrakowskich Wadowicach, przerwane studia polonistyczne i lata okupacji, poprzez zwieńczoną święceniami kapłańskimi naukę w Krakowskim Seminarium Duchownym, pracę kapłańską i wychowawczą w środowiskach akademickich, otrzymanie sakry biskupiej, aż po wybór na Stolicę Piotrową i ponad ćwierć wieku obfitujących w niezwykłe wydarzenia Wielkiego Pontyfikatu. Autorzy filmu przytaczają wypowiedzi przyjaciół Jana Pawła II, Jego współpracowników i wychowanków
Przypominają najważniejsze momenty tego pontyfikatu: podróże apostolskie, zamach na Jego życie, wizyty w ojczyźnie, o Janie Pawle II opowiadają także najbardziej wpływowe postacie współczesnego świata, które zgodnie przyznają że zapamiętają Papieża "z dalekiego kraju".Most (The Bridge)

Wzruszająca opowieść o wyjątkowym ojcu i sytuacji, która zmusi go do podjęcia najważniejszej decyzji w życiu. Nominacja do Oskara w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy w 2003 roku.

Jezus z Nazaretu
Wielu krytyków uważa go za film najlepszy w swoim gatunku, a z pewnością za najbardziej szczegółowy opis życia Jezusa. Film nie ogranicza się tylko do męczeństwa i śmierci Chrystusa, a prezentuje także jego wcześniejsze losy, także losy osób z Nim związanych. Film był ogromnym przedsięwzięciem, z wystawną scenografią i kostiumami. Bardzo dużym atutem dzieła jest gwiazdorska obsada, m.in.: Anne Bancroft (Maria Magdalena), Anthony Quinn (Kajfasz), Christopher Plummer (Herod Antypas) czy Michael York (Jan Chrzciciel). Najpiękniejszymi partiami filmu są sceny prezentujące Ostatnią Wieczerzę, scena sądu nad Chrystusem oraz kończące film Męka i Zmartwychwstanie.

  

 

Próba ogniowa (FIREPROOF)

„Ognioodporny” — uratuj swoje małżeństwo.
/źródło/ Bohaterami filmu są Caleb i Catherine, małżeństwo, które przechodzi poważny kryzys. Po jednej z kłótni, postanawiają się rozwieść. Kiedy o sytuacji dowiaduje się ojciec Caleba, spotyka się z nim i prosi go, aby postarał się uratować swój związek, stosując się przez 40 dni do zasad z książki, którą mu w trakcie spotkania podarował.
Kaleb Holt żyje według porzekadła starego strażaka: nigdy nie porzucaj twojego partnera. Wewnątrz płonących budynków to jego naturalny instynkt. W stygnącym żarze jego małżeństwa, to jest już całkiem inna historia. Przez dziesięciolecie małżeństwa, Caleb i Catherine Holt oddalili się na tyle, że gotowi są, by dalej żyć bez siebie. Ponieważ już przygotowują się do postępowania rozwodowego, ojciec Caleba prosi swojego syna, by spróbował podjąć eksperyment: Wyzwanie miłosne. Caleb ufający, że „Wyzwanie miłosne” nie ma nic wspólnego z jego „odrodzonymi w wierze” rodzicami, podejmuje próbę. Ale czy może próbować pokochać swoją żonę, podczas gdy odrzuca się możliwość miłości Boga? Czy będzie zdolny ciągle okazywać miłość osobie, która już ma dosyć jego uczucia? Czy też jest to kolejne małżeństwo, które musi „pójść z dymem”?
Świetny film, który naprawdę warto zobaczyć. Można się wiele nauczyć, na temat małżeństwa i właściwego fundamentu w życiu.

 

 

Ks. Piotr Glas - egzorcysta odpowiada na pytania

Spotkanie z ks. Piotrem Glasem - egzorcystą pracującym w Anglii. Odpowiada na pytania m.in. o nawiedzone domy, bioenergoterapię, wróżenie, masonerię, cudowne pseudouzdrowienia, świeckich "egzorcystów" itp.

 

Jezus ... na podstawie Ewangelii Łukasza

 

 

Ania Golędzinowska "Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki"

Historia prawdziwa, autobiograficzna. Szokująca opowieść o niezwykłej, chwilami bardzo trudnej drodze odkrywania swojego miejsca na ziemi. Ania Golędzinowska przeszła w swoim życiu prawdziwe piekło. Po śmierci ojca wychowywała się praktycznie sama. Życie na ulicach Warszawy, kradzieże, narkotyki... Ucieczką do raju miał być wyjazd do Włoch. Obiecywano jej, że będzie gwiazdą mediolańskich agencji mody, a stała się niewolnicą organizacji handlującej kobietami. Po brawurowej ucieczce udało jej się w końcu zrealizować marzenia. Zrobiła wielką karierę jako modelka i gwiazda włoskiej telewizji. Trafiła do raju, ale nie było to niebo. Znowu alkohol, narkotyki, przypadkowy seks... Miała sławę, pieniądze, dosłownie wszystko. Wszystko, oprócz szczęścia. Dziś mieszka w Medjugorie, spotyka się z ludźmi na całym świecie i opowiada im całą prawdę o Ani, która wreszcie odnalazła swoje miejsce i wielką MIŁOŚĆ, którą jest Bóg.

Książka "Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki" ukazała się nakładem Edycji Świętego Pawła (www.edycja.pl).

Edycja Świętego Pawła dziękuje p. Ince Boguckiej za udostępnienie materiału filmowego.

To be born - wstrząsający film o liście abortowanego dziecka do matki

 

Wednesday the 12th - Custom text here - Powered by Joomla! | Designed by Hostgator Reviews